Buto remontas turint ribotą biudžetą II dalis
Buto remontas turint ribotą biudžetą II dalis

Buto remontas turint ribotą biudžetą II dalis

Tęsiame temą apie buto remontą turint ribotą biudžetą. Pirmąjį straipsnį šia tema skaitykite čia. Pirmajame straipsnyje pasakojome apie tai, kaip atlikti smulkius santechnikos darbus, trumpai užsiminėme apie tai, kaip savo jėgomis susimontuoti plastikinius langus, įstatyti naujas ar nudažyti senas duris. Šiame straipsnyje praplėsime buto remonto turint ribotą biudžetą temą. Aptarsime būtinas remontui ir kambarių apdailai medžiagas. Pakalbėsime apie tokio remonto eigą ir sunkumus, kurie gali iškilti, atliekant tokio tipo remontą.

Pirmajame straipsnyje taip pat paminėjome neišvengiamą kiekvieno remonto priešą – pinigų trūkumą. Kaip ir minėjome, šią nesmagią padėtį galima išspręsti, paėmus paskolą iš greitųjų kreditų įmonės. Greitieji kreditai – gera išeitis tuo atveju, kai remontui trūksta lėšų, o pleišėjantys tapetai ir gendanti technika prašosi darbščių šeimininko rankų.

Tačiau šios rankos turi būti ne tik darbščios, bet ir taupios. Ruošiantis atlikti ekonominį remontą, patariama, prieš važiuojant pirkti statybinių medžiagų, susidaryti būtiniausių prekių sąrašą. Tai padės sutaupyti pinigų.

Ekonominiam remontui skirtos medžiagos ir jų naudojimo taisyklės:

 1. Reikalingą ritinėlių kiekį nesunku paskaičiuoti. Dažniausiai viename – 10 metrų. Iš pradžių išmatuokite patalpos, kurioje klijuosite tapetus, ilgį ir plotį, ir sudauginkite gautus skaičius. Gausite skaičių, atitinkantį Jūsų planuojamos atnaujinti patalpos plotą. Matuodami, palikite kelis centimetrus tapetų užleidimui. Atminkite, kad klijavimui naudojami tik ištisi ritinėlio gabalai, kuriuos pasiruošėte, klijuoti, o atraižas sunaudosite apklijavimui aplink langus ir pan.
 2. Tapetų klijai. Dažniausiai vienam, vidutinio dydžio kambariui užtenka vienos pakuotės.
 3. Jis taip pat būtinas remontui.
 4. Mentelė.
 5. Jeigu nepasisekė, sienos nedžiugina savo tiesumu, gali prireikti pakankamo kiekio šios statybinės medžiagos. Sausas glaistas – pigesnis. Jis skiedžiamas vandeniu.
 6. Luboms skirtos apdailos plokštės arba dažai, pritaikyti joms. Svarbu, kad jie būtų atsparūs plovimui.
 7. Klijai lubų plokštėms, jei lubų apdailai pasirinksite minimas plokštes, o ne dažus.
 8. Teptukai; emaliniai dažai, skirti vidaus apdailai, durims dažyti.
 9. Laminatas arba linoleumas.

 

Remonto eiga

Lubos. Po to, kai medžiagos nupirktos, svarbu išnešti baldus iš kambario. Remontas pradedamas nuo lubų. Prieš dažant, reikia, naudojantis vandeniu ir skudurėliu, nuplauti nuo lubų senus dažus. Tačiau tai ganėtinai varginantis ir daug laiko atimantis darbas. Dažai kapsės žemyn ir teplios grindis bei kitus paviršius. Todėl geriau rinktis lubų plokštes.

Sienos. Kitas etapas – senų tapetų pašalinimas nuo sienų. Patogu tai daryti, naudojant šiltą vandenį ir volą. Šiuo įrankiu, sušlapintu vandenyje, ištepami tapetai ir po 15 minučių jie lengvai nusiima.

Glaistas. Jeigu sienos nelygios, jos padengiamos glaistu. Jis turi džiūti 24 valandas. Po to galima dengti gruntu, o kai jis išdžius – klijuoti tapetus.

Durys, langai ir grindys. Pabaigoje dažomi langų rėmai (jeigu jie mediniai) ir durys.
Laminatas ir linoleumas – nebrangios grindų dangos. Be to, jas lengva pakloti. Rezultatas – atnaujintas ir tvarkingas butas, minimaliausiomis išlaidomis.

Sunkumai, galintys iškilti, atliekant ekonominį remontą

 1. Buto savininkai turi turėti pakankamai laisvo laiko, kurį galėtų skirti remontui. Remontą geriausia atlikinėti per atostogas arba skirti tam specialias, laisvas nuo kitų darbų, dienas. Spontaniškumas, šiuo atveju, gali tik pakenkti. Planuokite remontui skirtą laiką iš anksto.
 2. Svarbu tinkamai įvertinti buto būklę iki remonto. Ekonominis remontas neišspręs problemų su grindimis ir sienomis, jeigu jos– apverktinos būklės. Tokiu atveju reikia rimtesnio indėlio.
 3. Atidžiai skaičiuokite sąmatą. Tai padės išvengti medžiagų pertekliaus ir papildomų išlaidų.
 4. Ir paskutinis, bet labai svarbus aspektas, – negalima taupyti svarbių komunikacijų sąskaita. Su dujomis ir elektra susijusius atnaujinimus verta patikėti tik specialistams.

Išvados

Buto remontas turint ribotą biudžetą tikrai gali būti atliktas ne ką prasčiau, nei įdėjus daugiau

lėšų. Tiesiog reikia atidžiai skaičiuoti prekių sąmatas ir paaukoti daugiau laiko kokybiškų, bet pigesnių medžiagų paieškai. Laiko pareikalaus, žinoma, ir pats remontas. Geriausia, jei jam atlikti paskirsite atostogas. Taip pat, svarbu netaupyti svarbių komunikacijų sąskaita – patikėkite tai profesionalams. Laikydamiesi aukščiau pateiktų patarimų, sėkmingai atliksite ekonominį remontą. Apsiginkluokite statybinėmis medžiagomis ir kantrybe, ir galite pradėti!