Buto remontas turint ribotą biudžetą

Buto remontas turint ribotą biudžetą

Buto remontas turint ribotą biudžetą greičiausiai vis tiek pareikalaus nemažų išlaidų, nes net ekonomiškiausias buto remontas neapsieis be santechnikos, langų ir durų atnaujinimo, o, kartais, ir šių elementų keitimo. Todėl, prieš pradedant remontą, verta pasitaupyti jam iš anksto arba, jeigu taupymui nėra laiko, apsvarstyti ir greitojo kredito pasiėmimo variantą. Greita paskola, turint pastovias pajamas, išduodama nesunkiai, o ir ją grąžinant neturėtų kilti ypatingų problemų, nes įmokos išskirstomos per keletą ar kelioliką mėnesių (priklausomai nuo dydžio).

Tačiau, net ir pasiėmus greitą paskolą, svarbu paisyti kai kurių taisyklių ir pasiruošti tam, kad remontas turint ribotą biudžetą pareikalaus daugiau pastangų, fizinių jėgų bei informacijos, apie pagrindinius remonto etapus, ieškojimo.

Piniginių išteklių taupymas, remontuojant butą, laikosi, kaip ir Žemė senovinėse legendose, ant trijų banginių ir lėtai skubančiu vėžliu po jais. Taigi prieš ruošiantis atlikti buto remontą turint ribotą biudžetą, reikia pasiruošti toliau vardijamiems aspektams:

 1. Nesibijoti darbo. Iš nieko ir nebus nieko. Arba pinigai arba darbas, pasiraitojus rankoves.
 2. Visur, kur įmanoma, reikia stengtis ne keisti senus baldus (ar kt.) naujais, o atnaujinti seną daiktą taip, kad atrodytų kaip naujas.
 3. Taupymą reikėtų sutelkti į tas sritis, kurių tai ypatingai nepaveiks ir neatsilieps darbų kokybei.
 4. Jeigu siekiama remontą atlikti be paskolos, reikia išskirstyti darbus ir remontui skiriamus pinigus per ilgesnį laiką: sugalvojus remontą vasarą arba rudenį, metus skirti pasiruošimui. Taip galima daug lengviau pasiruošti daugiausiai išlaidų ir vargo reikalaujantiems darbams, taupant jiems visus metus, o smulkesnius darbus atliekant metų eigoje.

Prieš pradedant darbus, svarbu aptarti keletą svarbiausių remonto sudedamųjų dalių. Praktiškai nei vienas remontas neapsieina be santechnikos tobulinimo. Tad iš pradžių – apie tai.

Santechnika

Skaudus klausimas, atliekant riboto biudžeto remontą – santechnika. Jeigu ji dar „gyva“, tik nusidėvėjusi, galima ją išvalyti ir perdažyti. Tačiau, jeigu santechnika jau byra, šiuo atveju, padės tik jos pakeitimas. Išvežant statybines šiukšles taip pat galima sutaupyti, jeigu tai organizuosite patys.

Šiais laikais nebūtina dėl smulkių gedimų kviestis santechnikų brigados. Internete gausu patarimų, kaip patiems susitaisyti lašantį maišytuvą ar pan. Kai jau išaiškėja, kokį gedimą žadama taisyti patiems, reikia susirasti tinkamus įrankius, skirtus santechnikos remontui. Dažniausiai tai universalus rinkinys, kurį galima rasti kone kiekvienuose namuose. O, jeigu atliekamas nedidelis remontas, tai šio minimalaus rinkinio beveik visada užtenka. Taigi kokie šie įrankiai?

 • Skirtingų rūšių ir dydžių atsuktuvai (plokšti, kryžminiai);
 • Replių rinkinys;
 • Skečiamasis raktas – tai pagrindinis, santechnikos darbuose naudojamas įrankis, be kurio, turbūt, neįmanoma atlikti remonto.

Langai ir durys

Sprendžiant, kaip atlikti remontą, turint ribotą biudžetą, reikia ypatingą dėmesį skirti langams ir durims: jiems tenka svari išlaidų dalis. Nusprendus susimontuoti plastikinius langus savo rankomis, tokiu būdu taupant ir nesamdant langų montavimo meistrų, svarbu atlikti toliau vardijamus pasiruošimo etapus:

 • Langų angų išmatavimas;
 • Senų langų išmontavimas;
 • Langų angų paruošimas: atskilusių dalių pašalinimas, dulkių išsiurbimas ir paviršiaus nugruntavimas;
 • Plastikinių langų montavimas.

Kitas svarbus etapas – naujų durų įstatymas arba senųjų atnaujinimas (dažniausiai jis atliekamas dažant duris). Tačiau apie viską nuo pradžių.

Kaip įstatyti naujas duris?

 • Visų pirma nuo vyrių nuimamos senosios durys ir pagal jas ant naujųjų pažymima vyrių tvirtinimo vieta;
 • Vyriai pritvirtinami naudojant medvaržčius;
 • Durys pritvirtinamos senųjų vietoje, priveržiant antruosius vyrių sparnelius ilgesniais ir stambesniais medvaržčiais nei senieji.

Kaip nudažyti senas duris?

 • Pirmiausiai nuo durų nuimamos visos pašalinės detalės (rankena, puošmenos). Po to galima duris nuimti nuo vyrių ir dažyti jas pasidėjus, tačiau galima dažyti ir tiesiog atidarius jas: padėjus atramą tarp durų apačios ir grindų;
 • Durys dažomos, jas mintyse padalijus į 10 ketvirtainių ir dažant juos vieną po kito, pradedant nuo kairiojo viršutinio.
 • Nudažyti duris reikia vienu kartu, kad neliktų skirtingu laiku nudažytų plotų sujungimo žymių.

Trumputė pabaiga

Šiame straipsnyje aptarti pagrindiniai remonto turint ribotą biudžetą ypatumai. Svarbiausia, nusprendus imtis ekonomiško remonto, nebijoti įdėti daugiau fizinių pastangų ir domėtis informacija, susijusia su namų atnaujinimu.