plastikines lauko durys namui
plastikines lauko durys namui

Plastikinės lauko durys namui. Kaip tinkamai išsirinkti?

Plastikinės lauko durys, kaip ir bet kurios kitos lauko durys bei plastikiniai langai, išsiskiria didesniu atsparumu išorės veiksniams ir estetiška išvaizda. Ką jau bekalbėti apie skirtingus dizaino sprendimus, kurie plastikines duris paverčia dar patrauklesnėmis. Taigi, nenuostabu, kad jos taip sparčiai populiarėja.

Plastikinių lauko durų kaina išties patraukli, atsižvelgiant į tai, kad jos Jums tarnaus ilgą laiką, nereikalaudamos nei ypatingos priežiūros, nei didesnio remonto ar restauracijos. Apie kainas pakalbėsime vėliau, o dabar, prieš pradėdami aptarinėti atskirus, plastikinėms lauko durims taikomus kokybės kriterijus, apžvelkime pagrindinius jų privalumus.

Plastikinių lauko durų privalumai

Plastikinės lauko durys, kaip minėjome, sparčiai populiarėja. Tai lemia visas spektras joms būdingų pranašumų:

 • Puiki šilumos ir garso izoliacija;
 • Ekologinių standartų atitikimas;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Lengva priežiūra;
 • Galimybė pritaikyti įvairius dizaino sprendimus;
 • Gamyboje naudojamų technologijų tobulėjimas, gerinantis jų kokybę;
 • Palanki kaina.

Dar vienas plastikinių lauko durų privalumų yra tas, kad jas galima montuoti tiek gyvenamosiose patalpose, tiek biuruose, visuomeninės paskirties ar gamybinėse patalpose. Todėl jas vis dažniau renkasi verslininkai, ieškantys tinkamų lauko durų savo parduotuvei, kavinei ar gamybinėms patalpoms. Aukščiau išvardinti plastikinių lauko durų privalumai pagrindžia šio pasirinkimo tinkamumą ir vis didėjantį palstikinių lauko durų populiarumą.

Į kokius kriterijus atsižvelgti, renkantis plastikines lauko duris?

Šiame poskyryje atkreipsime Jūsų dėmesį į pagrindinius momentus ir elementus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, siekiant išsirinkti kokybiškas plastikines lauko duris.

Staktos tvirtumas

Plastikinių lauko durų patikimumą nemaža dalimi lemia jų staktos tvirtumas ir pačios varčios karkasas. Stakta turi būti pagaminta iš patikimų, tvirtų plastiko profilių. Tai garantuos Jums, kad durys nekeis savo formos, padėties ir kitais būdais nesideformuos. Taip pat svarbu atsižvelgti į profilio kamerų skaičių. Kuo jis didesnis, tuo geriau. Šiuolaikiniai gamintojai dažniausiai siūlo 4–5 kamerų staktų profilius. Profilio kamerų skaičius taip pat svarbus, renkantis plastikinių lauko durų varčią. Plačiau apie tai – tolesnėje pastraipoje.

Profilis, iš kurio pagaminta varčia

Varčia turėtų būti pagaminta iš kelių kamerų profilio (dažniausiai varčios gaminamos iš 3–4 kamerų profilio). Ji privalo užtikrinti tinkamą šilumos ir garso izoliaciją. Plastikinių lauko durų tvirtumui užtikrinti varčia gali būti gaminama su specialia plieno armuote. Atsižvelgę į šiuos faktorius, išsirinksite kokybišką, tvirtą ir patikimą varčią.

Furnitūra

Svarbu atkreipti dėmesį į furnitūros kokybę. Čia kalbame apie vyrius, spynas ir rankenas. Svarbu, kad šie elementai būtų patikimo, rinkoje gerai žinomo gamintojo. Galima rinktis vyrius, kurie būtų įtvirtinti į metalinę armuotę. Pasirinkę plastikines lauko duris, kurios aprūpintos tokiais vyriais,  užtikrinsite papildomą jų apsaugą nuo išardymo.

Plastikinės lauko durys su stiklu

plastikines lauko durys su stikluJeigu rinksitės plastikines lauko duris su stiklu, tai įstiklintą lauko durų dalį sudarančio stiklo paketo charakteristikos turi būti aukštesnio tvirtumo ir saugumo lygmens, nei atitinkamos charakteristikos, taikomos plastikinių langų stiklo paketui. Geriau rinktis duris, kuriose įstiklintas plotas nesiekia daugiau nei trečdalio varčios ploto.

Hermetiškumas

Lauko durų hermetiškumą garantuoja įvairūs sandarinimo elementai. Tai gali būti specialios tarpinės ar sandarikliai. Jeigu sandarinimo darbai bus netinkamai atlikti, į jūsų namus, biurą ar kitas patalpas skverbsis šaltis ir drėgmė iš išorės. Sandarinimas kainuoja kur kas pigiau, nei galimi nuostoliai, kuriuos patiria šiuo aspektu nepasirūpinę būstų šeimininkai. Pasirinkimas sandarinti duris patiems dažnai nepasiteisina, nes paprastos, sandarinimui skirtos parolono juostelės greitai nusidėvi, jas sunku nulupti.

Plastikinių lauko durų kaina

Plastikinių durų kainos ir kokybės santykis, bene palankiausias šiuolaikiniam vartotojui, kuris dažniausiai skuba, neturi laiko (jų niekada nereikės perdažyti), kenčia nuo mieste vyraujančio triukšmo (puiki garso izoliacija) ir siekia pigesnio varianto, nei medinės ar aliumininės durys.

Tačiau, kalbame apie lauko duris, todėl, visų pirma, turime paminėti, kad jos brangesnės nei vidaus durys, nes pirmosioms keliami aukštesni šilumos, garso izoliacijos ir saugumo reikalavimai. Tad, plačiau apie tai, kas lemia plastikinių lauko durų kainą:

 1. Dydis ir forma;
 2. Komplektacija, pasirinkta furnitūra;
 3. Apdailai ir dekorui naudojamos medžiagos;
 4. Numatomas durų varstymo dažnumas;
 5. Pasirinkti stiklo paketo duomenys;
 6. Kamerų skaičius stiklo pakete taip pat yra vienas iš plastikinių lauko durų kainos svertų.

Tad, akivaizdu, kad plastikinių lauko durų kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Todėl, prieš keliaujant į parduotuvę, verta visus juos apsvarstyti ir tiksliai apsispręsti, kokie kriterijai Jums svarbūs, renkantis savo būsto sergėtojas.

Žinoma, mąstant pirkti duris, kaip ir bet kokį kitą brangiai atsieinantį gaminį, verta pasidomėti, kuriose parduotuvėse tuo metu vyksta išpardavimas, ar taikomos specialios nuolaidos atskiriems, aukščiau išvardintiems durų elementams.

Bet kuriuo atveju, rinkdamiesi lauko duris, atsižvelkite į visus konstrukcijos elementus. O jeigu kažkas pasirodys nesuprantama, visada galite kreiptis į specialistus. Jie išsamiai supažindins Jus su plastikinių lauko durų konstrukcijos ypatumais.